fbpx instagram

500 wpisów

Historia bloga w pierwszym roku działalności to imponujące statystyki. Blog ma dzisiaj blisko 500 wpisów, kilka tysięcy odwiedzający oraz tysiąc stałych fanów.

Choć historia nowoczesnej rodziny opisana na tym blogu dopiero się zaczyna, tak naprawdę nie zależy mi na wielkiej popularności. Historia opowiedziana na tym blogu będzie miała znaczenie przede wszystkich dla tych, którzy już mnie znają, a w drugiej kolejności dopiero którzy mnie nie znają, a jednak sami planują nowoczesną rodzinę, lub znaleźli się w takiej wbrew swoim planom.

Dobre i trudne historie postawione obok tych lepszych i łatwiejszych do opowiedzenia na pewno pomogą niektórym odróżnić dobro od zła, ale samo umieszczenie ich w internecie posłuży przede wszystkim dzieciom. Dzieci kiedyś będą również potrafiły odróżniać jedno od drugiego i wyciągać własne wnioski, a historie z tego bloga będą mogły czytać same tak wiele razy jak tylko im się podoba.

Zarówno Magda, jak i Sylwia podjęły faktyczne próby wykasowania tego bloga, albo kont związanych z blogiem. Internet jednak nigdy nie zapomina, nie da się go zakrzyczeć, nie da się go usunąć, choć bez wątpienia niektóre historie opisane na tym blogu bohaterki i bohaterowie najchętniej by wydrapali własnymi paznokciami tak, aby zniknęły.

Pomimo różnych próśb, a nawet gróźb, to jednak do tej pory zablokować bloga się nie udało, i właściwie nie uda – bo nikomu jeszcze nie udało się usunąć żadnej treści z Internetu.