fbpx instagram

Emocje mężczyzn

Wiele kobiet marzy, by odnaleźć mężczyznę pokazującego emocje. Takiego, który złości się i wstydzi. Wiele kobiet tęskni za emocjonalnym mężczyzną, jeśli w ich własnych rodzinach ojciec był również niedostępny emocjonalnie. Każda kobieta, która miała ojca rozumie, że agresja jest sposobem okazywania emocji mężczyzn. Emocjonalni mężczyźni kochają, konkurują, wstydzą się, krzyczą, przeklinają, cieszą się i denerwują.

Nie wszystkie kobiety jednak radzą sobie z mężczyzną pokazującym emocje. Żeby otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach, obie strony muszą być dojrzałe emocjonalnie. Kiedy nie są, funkcjonują w grach, czyli udają. Dla wielu kobiet jedyne emocje jakie są w stanie znieść to jedynie czułe słówka, nawet jeśli są wypowiadane nieprawdziwe lub najzwyczajniej udawane przez mężczyzn.

Jeżeli nie rozumiesz mężczyzn, bo ojca nie było, albo nie był dostępny emocjonalnie, to nigdy nie zrozumiesz sposobu działania mężczyzn. Nie poradzisz sobie z tym że mężczyźni są zacięcie konkurencyjni, podnoszą głos na innych, a także rywalizują między sobą. Jeśli nie rozumiesz mężczyzn to perspektywa życia z jakimkolwiek mężczyzną to perspektywa w najgorszym przypadku udręka psychiczna, a w najlepszym to kompletna strata czasu.

Być mądrym to nie oznacza gromadzić wiedzę i doświadczenia, ale również praktycznie wykorzystywać na co dzień to, czego się nauczyliśmy. Trzeba się również nauczyć ignorować wszystko, co nieużyteczne i co nie pozwala nam się rozwijać i iść do przodu.

Jak wyjaśniła mi nasza koleżanka Kasia dość dobitnie, oznacza to że

Jeśli nie rozumiesz mężczyzn to życie z mężczyzną jest ciężkie, a życie z mężczyzną w rodzinie to perspektywa niczym halloween w wesołym miasteczku na rollercoasterze.

To nie jednak emocje mężczyzn powodują rozhuśtanie którego nikt nie chce, ale brak zrozumienia emocji mężczyzn. To nie problem w tym że emocje występują w związku, ale to że błędnie oczekuje się od mężczyzn że będą mieli tylko te, których kobieta w danym momencie od nich oczekuje.

źródło: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/59-niebieska-linia/966-meska-przemoc-agresja-i-wladza.html
źródło: https://pieknoumyslu.com/byc-madrym-inteligentnie-ignorowac/

Oczywiscie kazdy chcialby dostac wszystko najlepiej bez zawierania kompromisow. Sylwia uważała że najbardziej okrutne jest jak się wkurzam. Paulina z kolei podkreśla że to kiedy się NIE wkurzam to najbardziej okrutna strona mojego charakteru. Najlepiej byłoby nam nie zawierać żadnych kompromisów, żyć bez okrutnego wkurzania się, oraz bez okrutnego NIE wkurzania się. Tak się oczywiście nie da.