fbpx instagram

Mężczyźni mają więcej

Mężczyźni wcale nie mają lepiej, tylko więcej. Mężczyźni byćmoże mają nawet więcej dni żeby się ekscytować lub wkurzać, chociażby dlatego że oczekuje się od nas więcej, a niektórym z nas te oczekiwania nawet udaje się spełnić.

Ciekawe w tym wszystkim jest może jednak to, że choć od mężczyzn oczekuje się więcej – np. większych zarobków, większych osiągnięć, to samo społeczeństwo narzeka, że mężczyznom udaje się zbyt często spełnić oczekiwania, które to samo społeczeństwo przed nimi stawia. Ludzie narzekają że przez to że mężczyźni osiągają i zarabiają więcej od kobiet, to kobiety relatywnie do mężczyzn podobno zarabiają mniej, a także mają mniej okazji awansu.

Jakkolwiek zabawny, paradoks ten pokazuje że wszystko ma swoją cenę. Od mężczyzn oczekuje się że będą trwardsi, a także bardziej emocjonalni jednocześnie. Niezależnie od tego czy to w ogóle możliwe aby wszystkie te oczekiwania pogodzić w jednej osobowości, to jeśli oczekuje się od nas że więcej nam się uda, to trzeba się pogodzić że będziemy mieli również więcej okazji do narzekania, a także więcej okazji do świętowania.