fbpx instagram

Najpiękniejszy prezent

Najpiękniejszym prezentem jaki możesz dostać na święta jest czas drugiego człowieka, który kocha tęskni i dotrzymuje słowa nawet jeśli wiesz, że ta osoba mogłaby zamiast tego robić wszystko inne.

Zostałem wychowany w ten sposób żeby rozumieć że decydując się na związek wybierasz. Wybierasz wszysktie momenty dobre i wszystkie momenty słabe. Ja miałem pecha wybierać jedynie najlepsze, bo kto inny podejmował za mnie wybór aby pomijać te słabsze. Gdyby Magda nie podjęła za mnie decyzji, pewnie bylibyśmy małżeństwem do dzisiaj. Nie poznałbym jednak wielu osób, które lepiej mnie rozumiały i były większą pomocą aby zrozumieć samego siebie.

Za każdym razem kiedy się rozstajesz wybierasz jakby rozpocząć nowe życie. Ja nie dokonywałem tych wyborów i nie wiedziałem o ile będzie ono lepsze. Rozumiem jednak że taka była motywacja przynajmniej po drugiej stronie, a moje lepsze jedynie konsekwencją tego, że skoro to ja wybieram, moje życie nie mogło być gorsze. Ludzie nie doceniają jednak tego że zanim będzie lepsze, dla niektórych będzie żadne, a czas to najpiękniejszy prezent, ale również i zasób którego marnowanie nikt Tobie nie zwróci.

0 Comments

Dodaj komentarz jeśli się zgadzasz lub masz inne zdanie