fbpx instagram

Naleśniki

Nie ma to jak naleśniki, jakie u taty chłopaki dostają w domu.

Nie chodzi jednak wcale o naleśniki. Paulina wniosła jednak znacznie więcej niż to, podobnie jak ja mam nadzieję w życie Pauliny. Rodzina dla dzieci to więcej niż mama i tata. To poczucie bezpieczeństwa i wzorce tego jak dorośli się zachowują wobec Ciebie. Dla chłopców to wzorce jak mężczyzna traktuje kobietę. Dla kobiet to wzorce jak kobieta traktuje mężczyznę.

Najistotniejszą sprawą jest zaakceptowanie faktu, że konflikty w ogóle są i, że stanowią może jedyną, stałą część naszego związku, są czymś, czego nie unikniemy. Konflikty zawsze były i będą, bo związki tworzone są przez bardzo różnych od siebie ludzi. Małżeństwo czy też stały związek musi na pewnym etapie przejść z miłości do rzeczywistości. Tym, co może to przejście złagodzić, są cechy, jakie partnerzy mogą w sobie wyćwiczyć. Jedną z nich jest właśnie zgoda na niezgodę, traktowanie sprzeczki, czy też kłótni, jako elementu życia codziennego. Umiejętność rozmowy prowadzącej do szukania wspólnych rozwiązań jest tu niezbędna.

Czytaj więcej na: Konflikty są wpisane w związek

W każdym związku zdarzają się konflikty, jednak to, czy związek będzie udany, zależy przede wszystkim od umiejętności ich rozwiązywania. Jeśli ktoś ma okazję mieszkać z rodzicami, a rodzice mają umiejętność rozwiązywania konfliktów, jest szansa że i dzieci będą miały okazje stworzyć trwały związek. W przeciwnym wypadku szanse te są znacznie mniejsze, bo ktoś kto nie rozumie konfliktu, nie będzie rozumiał związku – nigdy się w żadnym nie odnajdzie.

Gdybym wiedział to co wiem dzisiaj, pewnie nie wiązałbym się z kobietami które nie miały okazji żyć w pełnej rodzinie, a szczególnie z takimi które nie miały ojców fizycznie nigdy, lub miały takich wycofanych emocjonalnie.