fbpx instagram

Nie kończcie dnia bez zgody

Najczęściej najmocniej ranimy tych, których kochamy mimo że wszystkie badania, a także moje własne doświadczenie pokazują, że szczęśliwy związek to jedyny sposób na szczęście.

Nie ma żadnego uniwersalnego sposobu na szczęśliwy związek, chociaż wcześniej pisałem o tym że nikt nie jest odpowiedzialny za czyjeś szczęście – a dzisiaj jak nigdy wierzę że to prawda. Jakość naszego jednego związku, który tworzymy z jednym partnerem przeważa nad szczęściem jakiego młodzi ludzie oczekują od pieniędzy czy sławy. Partnerzy mogą się kłócić każdego dnia, ale jeżeli czują że mają prawdziwego partnera na dobre i na złe ostatecznie będą rozumieć swój związek jako bezpieczny. Ostatecznie to poczucie pewności i możliwości polegania na drugim partnerze decyduje o tym czy nasz związek cechuje się jakością, która wpłynie na nasze szczęście.

W walentynki, jak w żadnym innym przypomnieć można sobie słowa papieża Franciszka: „Niekiedy myślę o małżeństwach, które po latach decydują się na separację, tłumacząc: nie rozumiemy się, oddaliliśmy się od siebie. Może nie nauczyli się w porę przepraszać, prosić o wybaczenie – powiedział Franciszek. – Ja zawsze radzę nowożeńcom: kłóćcie się, ile chcecie, niech latają talerze, ale nigdy nie kończcie dnia bez zgody”