fbpx instagram

Żaden mężczyzna nie powinien przepraszać za emocje

Jedno za co nie powinienem nigdy przenigdy nikogo przepraszać, szczególnie kobiety, to emocje. Zbyt wiele razy dawałem się spychać do defensywy, robiąc z siebie przedmiot, który nie ma żadnych emocji, nawet w obliczu ewidentnej krzywdy.

Nie powinienem przepraszać zarówno za te pozytywne, jak i te negatywne. Mężczyźni nie powinni przepraszać za emocje, bo to podstawa komunikacji, a także wyraz tego że żyjemy, że na czymś w ogóle nam zależy. Kobiety najczęściej marzą o emocjonalnych mężczyznach, ale jeśli już ich mężczyzna daje wyraz swoim emocjom, to znaczy że chce coś zakomunikować. Lepiej dowiedzieć się co to za komunikat i dlaczego powstaje, aniżeli próbować zamiatać całą sytuację pod dywan o nazwie „on jest nerwowy”. Nie jest. Nie może być emocjonalny nie będąc czasami zafascynowany, czasami zakochany, czasami przygnębiony, a czasami zwyczajnie wściekły.

Jedyne czego żałuje to ze przepraszałem kiedykolwiek za to ze mam prawo do swoich emocji. Przepraszanie nakręca jedynie fałszywe poczucie, że coś w tej materii się kiedykolwiek zmieni, albo ze powinno. Jeśli kocham to widocznie robię to szczerze, a jeśli jestem wściekły to widocznie mam powód.