fbpx instagram

Prawdziwa rodzina

Kartka walentynkowa mówi wiele. Prawdziwa rodzina kończy każdy dzień w zgodzie, bo każda rodzina przechodzi różne etapy, radości i kryzysy. Ostatecznie można spędzić całe życie na walce i w ten sposób zawsze przegrać, albo spędzić jedyny czas jaki mamy na budowaniu – żeby w ogóle mieć jakąkolwiek szansę wygrać.

Ja dawno temu odpuściłem sobie przepychankę i w ten sposób może nawet nie do końca świadomie wybrałem to drugie. Nie rozwiążę wszystkich problemów świata i nie wszystkim nastarczę wszystkiego, czego potrzebują. Nie ja podejmuję wszystkie decyzje i nie ja będę odpowiedzialny za ich konsekwencje. Ja mogę jedynie przecież jedynie skupić się na swoim bezpośrednim otoczeniu i rozważaniu różnych opcji kto ma w nim uczestniczyć oraz jak to otoczenie ma funkcjonować.

Nie mogę nikogo do niczego przymusić, a jedynie stwarzać warunki żeby moja wersja spędzania życia była dla kogoś atrakcyjna. Ostatecznie mogę w końcu wybierać z kim spędzę czas, przy jakiej pogodzie i w jakich warunkach. Ostateczni jednak ani teraz, ani nigdy wcześniej, ani nigdy w przyszłości nie mogłem i nie będę mógł nikomu narzucać obecności.