fbpx instagram

Przez Ciebie spieprzyłam sobie życie

Magda w końcu przyznała że odchodząc od rodziny spieprzyła sobie życie. Do końca życia będzie obwiniać się, że kiedy odeszła tak szybko na dobre, ja na dobre zająłem się szybko innymi kobietami.

Plan Magdy w końcu był taki że bardziej opłaca nam się porzucić ten związek i budować sobie nowe. Tyle tylko że Stasiek ma już prawie sześć lat i jedynym męskim wzorem jest dla niego dziadek. Nie ma żadnej rodziny jaką jemu obiecano zanim się urodził.

Własna ocena Magdy która o swoim własnym życiu mówi „spieprzone” powinna być przestrogą jak życie które miało być piękne na wolności bez mężczyzny, a zamieniło się w piekło stresów i kłopotów po opuszczeniu rodziny.

„Życie stałoby się dla nich czymś całkowicie odmiennym, gdyby w odpowiednim czasie uświadomili sobie, że łatwiej jest walczyć z wielkimi katastrofami małżeńskimi niż z drobnymi biedami codziennego życia. Ale jeśli razem czegoś się nauczyli, to tego, że mądrość przychodzi wtedy, kiedy nie jest już nam do niczego przydatna.” – z  książki „Milość w czasach zarazy”