fbpx instagram

Statystyka rozstania

Człowiek jest w stanie torturować się tylko tym na co ma wpływ. Chociaż wydaje się że mamy wpływ na wszystko, włącznie z wypadkiem w którym zginiesz, w praktyce nie możesz przewidzieć jak będzie wyglądał Twój dzień jeśli wyjdziesz pięć minut wcześniej. Nie jesteś w stanie przewidzieć tego, nawet jeśli tego dnia chciałeś nie spóźnić się na badania, które powinieneś zrobić żeby uniknąć choroby na którą masz wpływ.

Pewne rzeczy da się przewidzieć jedynie statystycznie. Statystycznie masz szansę kogoś poznać, spłodzić dziecko, albo mieć dobry związek. Statystycznie masz jednak szanse żeby się rozpadł.

Kiedyś ludzie rozstawali się bo bo uderzył, bo popijał, zdradzał. Ja postarałem się żeby tego nigdy nie robić, chociaż nadal często słyszy się te historie. Dzisiaj ludzie rozstają się zwykle z powodu pieniędzy: że nie zarabia, że źle wydaje. Tylko te powody to najczęstsze powody rozstań, a właściwie powody niemal wszystkich rozstań według statystyki. Człowiek racjonalny wie zatem co ma robić.

W moich związkach żadna kobieta nie martwiła się o ubrania, jedzenie, ani o wakacje, ani o rachunki. Żeby to jednak nie było problemem mężczyzna musi pracować, a to może być problemem jeśli jego praca jest stresująca. Kiedy urodził się Franek nie pracowałem już tak dużo jak kiedy urodził się Stasiek. Zadbałem o to wszystko, i o to jeszcze żeby być w domu dobrze przed wieczorem.

Możesz zadbać o to o co ludzie się rozstają. Jeśli nie chcesz żeby pieniądze były problemem to albo pracujesz długo, albo intensywnie. Jeśli oprócz tego wszystkiego o co zadbałem, wybrałbym jeszcze nie pracować, to w końcu dopadłaby nas statystyka.