fbpx instagram

Święta 2021

Kolejne święta razem. Dzieci razem przeżywają święta zupełnie inaczej, jeśli mogą się cieszyć nimi w towarzystwie na które wszyscy tak wspólnie czekali, zwłaszcza jeśli czują się bezpiecznie z rodzicami, dziadkami i całą rodziną.

Również dla rodziców święta z dziećmi nadają zupełnie inną, zupełnie niepowtarzalną atmosferę, która również dla nas jest świętem o tyle wyjątkowym chociażby, że nie będzie się przecież powtarzać w nieskończoność.

Mówiąc to, z uroczystości oczywiście wyłączony jest Franek (decyzją SSR Alfreda Bajona – SR Gryfino), który mógł wybrać dla niego lepiej, ale postanowił inaczej aniżeli inni sędziowie którzy kierowali się art 107 KRiO*. Decyzję przewodniczący podjął na własną odpowiedzialność i ja nie jestem w stanie tej decyzji, jeśli sędzia wybrał Franka z tych świąt również i w tym roku wykluczyć. Zakładam, iż sąd wie lepiej niż chłopcy którzy za sobą tęsknią, a kierując się interesem dziecka – zapewnił Frankowi lepszą ofertę – tak, aby Franek po latach oglądając zdjęcia z własnych świąt i świąt braci – na pewno wiedział za co ma przewodniczącemu podziękować.

KRiO: Art. 107. Wykonywanie władzy rodzicielskiej przez rodziców żyjących w rozłączeniu

§ 1. (…) Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka wymaga innego rozstrzygnięcia.