fbpx instagram

Szacunek do siebie

Szczerość i szacunek do siebie są kluczem do szczęśliwego życia. Kobiety które wmawiają sobie że w dziecku znajdą źródło prawdziwej miłości, a mężczyzn zmieniają przechodząc z rąk do rąk zwyczajnie siebie oszukują, nie szanują siebie. Przyznając iż kobieta jedynie słysząc słowa „mamo” i „kochanie” ma szanse na szczęście, to szczerość i szacunek wobec siebie

Nigdy nie rozumiałem Magdy kiedy powiedziała o sposobie w jaki niszczyła związek narzekając „teraz w ogóle na nic nie mam czasu” skoro brak czasu wynikał z ilości obowiązków jakie sama na siebie nałożyła odchodząc, a kwitując efekty tej pracy jako: „spierdoliłam sobie życie”. Nigdy nie rozumiałem Sylwii kiedy mówiła o tym jak niszczyła związek wyprowadzając się do miasta którego nienawidzi, narzekając wszystkim że nigdy „nie chciałam żadnego dziecka”, a mi płacząc w drzwiach po narodzinach że „gdybym wiedziała że (rodzina) nie da pieniędzy to w ogóle nie decydowałabym się na dziecko”

Kobiety, jak i mężczyźni to z powodu najpierw miłości do drugiego człowieka, później z szacunku dla samego siebie, a w końcu dla zapewnienia przyszłości własnego dziecka. Ludzie tak robią bo na jakimś etapie zdają sobie sprawę że życie polega na tym że w życiu nie chodzi wcale o siebie. Ludzie w związkach przynajmniej powinni tak robić i mieć szacunek do własnych decyzji, efektów tych decyzji w swoim życiu, bo bez tego nie znajdą w ogóle przecież szacunku do samych siebie.

„Babcie powtarzają, że one tak długo żyły z dziadkami, bo jak coś się psuło, to się naprawiało, a nie wymieniało na nowe. Dziś młodzi powtarzają, że po co mają naprawiać, kiedy poszczególne elementy do siebie nie pasują. I trzeba szukać dalej, lepszej wersji”
– profesor Katarzyna Popiołek, psycholog

Dopiero kiedy szanujesz siebie, rozumiesz na czym polega Twoje życie, odpuszczasz potrzeby wyłącznie własnego ego aby nie podejmować decyzji niszczących związek, życie własne jak i dziecka. W końcu szacunek do siebie, to zapewnienie sobie stabilności i rozwoju dla siebie, swojej rodziny. Kobiety, które w imię innych wartości same się tego pozbawiają, po prostu nie mają szacunku do siebie. Jeśli masz konserwatywne poglądy po prostu wiesz, że każdy szanujący siebie człowiek w końcu idzie przez życie ogolony i wyprasowanej koszuli, nawet jeśli przy okazji się zatnie i oparzy.

Co jest najważniejsze w związku? Troska. Czyli obchodzi mnie, co się z tą drugą osobą dzieje. Staram się, by było jej jak najlepiej. Kolejnym ważnym fundamentem związku jest wiedza, wzajemne poznawanie się, rozumienie. I szacunek, o czym już zapomnieliśmy. Jeśli bez szacunku będę chciał poznawać drugą osobę, to będę ją raczej przesłuchiwał i kontrolował. Ostatni – czwarty filar – to odpowiedzialność, rozumiana w taki sposób, że zastawiam się, czy ja tej osobie czegoś nie narzucam, czy ona może się przy mnie rozwijać i dobrze czuć.

2 Comments
  1. Kobieta w ciąży nie patrzy w ogóle na siebie, a wszystko co na drodze jawi się jak walka o dobro dziecka. Możesz albo walczyć, albo odpuścić. Jeżeli kobieta ubzdura sobie że przyjmuje ciosy dla dobra dziecka, będzie znosić wszystko nawet jeśli w ten sposób krzywdzi ostatecznie również i swoje dziecko.

  2. Taaa. „Ja to robie dla dziecka” to każda kobieta mówi kiedy za każdym razem jak zrobi błąd.

Comments are closed.