fbpx instagram

Trochę życia dla siebie

Dzisiaj kultura jest taka że nic się nie naprawia, nawet związków. Wszystko się wyrzuca i wymienia na nowe. Tak przynajmniej to widzieliśmy, tak z Sylwią, jak i z Magdą, ale pewnie nigdy ja nie rozmawiałem o tym w kontekście związku, a być może nawet nie przeszło mi to przez myśl, kiedy o tym rozmawialiśmy.

Mama Stasia i mama Franka chciały mieć trochę życia dla siebie. W końcu nikt nie chce martwić się o której godzinie mężczyzna wróci z pracy. Jeżeli zostajesz matką nie chcesz zajmować się związkiem, bo przecież każdy związek zawsze kosztuje jakąś uwagę. Z drugiej strony, nikt nie zrezygnuje z czegoś co kosztuje mniej, a zwraca się bardziej. Kiedy jednak zostajesz matką, w każdym związku relacja mężczyzny i kobiety już nie jest podobno taka sama. To jest moment zdrad, picia i rozpadu. Jednocześnie to jest czas dla mężczyzny żeby się wycofał ze swoich oczekiwań, a ograniczył się do wspierania rodziny. Nie wystarczy jednak tego zadeklarować ani nikomu nie można obiecać, jeśli druga strona nie chce tej obietnicy przyjąć, albo jeśli po prostu w nią nie wierzy.

Historie ciąży i rozstania to praktycznie historie wszystkich dzieci naszego pokolenia. Kiedy moja siostra urodziła Filipa, również ona i jej mąż mieszkali w osobnych miastach przez pierwszy rok. Tata Filipa dojeżdżał do Szczecina co weekend lub nawet częściej z Berlina, ale faktycznie zajęło rok zanim zamieszkali razem w jednym mieszkaniu.