fbpx instagram

Uwaga niski strop

Ten moment kiedy widzisz jak ludzie uderzają się centralnie czołem w napis „uwaga niski strop”. Ten sam moment kiedy oglądałem rodziców walczących z przygotowaniem domu do zimy, zabezpieczeniem żaluzji.

Bo prawda jest taka że wielu mądrych ludzi może powiedzieć, może obiecać, ale koniec końców przychodzi jesień i ktoś musi po prostu zrobić. Każdy kolejny rok po prostu będzie jeszcze bardziej weryfikował, tym bardziej, że jedynymi osobami która realnie może kiwnąć palcem jestem ja i Magda. Przy czym realnie rzecz biorąc ani w tym ani w następnym roku ja nie mam aż tak dużo czasu mając samodzielnie tak małe dziecko pod opieką.

W poprzednich latach może to ich jakoś omijało, ale w tym roku znowu się o ten problem rozbili, bo koniec końców nie było nikogo kto by chociaż w tym zadaniu im pomógł, a nie potrzeba było wcale lat żeby się okazało jak to będzie. Ludzie mają słowa, ale nie mają empatii. Oczywiście każdego można urobić po łokcie, a nawet przekonać że to dla jego dobra, dla jego zdrowia, a wręcz że sam tego chciał.

Ludziom brakuje zwykłej empatii, dlatego nikt nie chciał patrzeć na dziadków całkiem samych zmagających się z chatą w tym roku, ale ja musiałem na to patrzeć.