fbpx instagram

W okresie oczekiwania

W okresie oczekiwania na narodziny dziecka być może odczuwasz potrzebę szczególnej czułości ze strony osób najbliższych. Kobieta potrzebuje od męża lub swojej mamy specjalnej opieki, serdeczności i wsparcia.

Może tak już musi być w ciąży, bo w każdym jednym przypadku było dokładnie tak samo. Tak w przypadku Magdy która potrzebowała mamy, tak jak w przypadku Sylwii, która potrzebowała babci, tak i Paulina potrzebuje najbliższej rodziny z którą może przejść te ostatnie tygodnie.

Tylko właściwie czego innego można by się spodziewać? Przecież podobnie właściwie przecież wyglądała moja historia. Ja urodziłem się w Toruniu, chociaż mój tato mieszkał w Szczecinie – dojeżdżał do mamy przez pierwsze lata mojego życia, zanim rodzice zeszli się żeby żyć wspólnie.

Oczywiście moja mama była na tyle szybka żeby wrócić do rodziny, ale może w tamtych czasach inne opcje w ogóle nie były brane pod uwagę. Magda na pewno nie zdążyła, ponieważ po latach dopiero przyznała że „wtedy powinna coś zrobić, ale teraz jest już za późno”. Sylwia jeszcze nawet nie zrozumiała nawet w jakiej jest sytuacji. Jak będzie z Pauliną?

Natomiast warto zwrócić uwagę, że mężczyzna w tym okresie również odczuwa potrzeby bliskości, a także stres i radość związaną z nadchodzącymi narodzinami. Tym bardziej jak czekał na to żeby mieć syna. Tym bardziej żeby być na jego narodzinach. Tym bardziej żeby zabrać go do domu.

Czytaj więcej na: https://www.babyboom.pl/ciaza/kalendarz-ciazy/38-tydzien