fbpx instagram

W roli ojca

Wielokrotnie zwracano mi uwagę, że ojciec wstępuje w rolę ojca moich partnerek. Podobnie jak mój ojciec obiecał Magdzie wszelką pomoc pod warunkiem że odejdzie, podobnie brat Sylwii powiedział jej że będzie mogła na niego liczyć, ale pod warunkiem że już nigdy nie wróci i że pomaga jej po raz ostatni.

Ludzie mają tendencję do uzależnienia innych od siebie, a my matki mają tendencję do wierzenia ludziom, którzy składają puste obietnice opieki. Jednak składanie obietnic kobiecie z dzieckiem jest o tyle perfidne, że każda kobieta w ciąży jest tym bardziej wrażliwa i podatna.

Kobiecie z dzieckiem można wiele obiecać i na pewno ludzie robią to z dobrych intencji, jednak jak się szybko okazało ani mój ojciec nigdy nie mógł pomóc Magdzie tak jak na to zasługiwała, tak również jak i Adrian nie dał rady dotrzymać swojej obietnicy.

Ani Adrian, ani żaden ojciec nie nauczyli i nie nauczą Franka budować silnika, ani jeździć na rowerze. Nie nauczą ich ani angielskiego, ani tabliczki mnożenia. Możliwe że gdyby nie prawdziwy ojciec, żaden z nich nie nauczyłby się tych wszystkich rzeczy w ogóle.