fbpx instagram

Wrocław

Wrocław to trudne miasto dla wszystkich którzy tutaj przyjechali z różnych mniejszych miejscowości. Obecnie jest to trzecie największe miasto w Polsce pod względem ludności, co widać w szansach, możliwościach, cenach, zarobkach, ale również odległościach, korkach i tłoku wszędzie.

Wrocław zatem przygotowuje dzieci na funkcjonowanie w obecnym świecie centralizujących się metropolii lepiej niż większość, niemal wszystkie miasta w Polsce (poza Krakowem i Warszawą). Duże, bogate miasta otwierają możliwości, których nie znajdziemy w mniejszych miejscowościach i nie mówię tutaj jedynie o możliwościach zawodowych, ponieważ możliwości rozciągają się również na możliwości rozwoju, edukacji naszych dzieci.

Nasze dzieci powinny mieć dostęp do tych możliwości, ale również wiedzieć jak funkcjonuje się w największych miastach, jak żyje się w górach i nad morzem. Dzieci powinny to wiedzieć żeby potrafić samodzielnie podejmować wybory, oceniać wady i zalety każdego rodzaju funkcjonowania. Dzieci powinny mieć dostęp do infrastruktury, edukacji, kultury, które tylko największe polskie miasta mogą zapewnić na minimalnym światowym poziomie.