fbpx instagram

Gdybyś przyjejchał od razu

Kobiety uwielbiają „ćwiczyć” swoich mężczyzn, a mama Franka w szczególności. Kiedy zorientowała się że wyjechała z błahego powodu, którego nikt nie zrozumiał jako naprawdę zasadnego powodu do opuszczenia rodziny, przyznała się do błędu mówiąc że wszystko jeszcze dałoby się naprawić gdybyś tylko od razu przyjechał.

Dokładnie tą samą historię słyszała ciocia Marlena, ale jak wiadomo Wrocław leży daleko od Gryfina, zatem nie było to możliwe, choć rozmawialiśmy przecież jeszcze przez wiele tygodni. Prawda jednak jest taka że czasami popełniamy błędy, które zwyczajnie głupio nam odczynić. Mama Franka oczekiwała gestów rozpaczy, jakie zdarzają się w każdej rodzinie, a których po prostu nie zobaczyła. Do tego czasu zaangażowała całą swoją i moją rodzinę w akcję ratunkową samej siebie. Efektem tej akcji przeprowadziła babcię do innego pokoju, zrobiła drugi remont mieszkania, zaangażowała finansowo i czasowo obu braci pomimo rodzinnych animozji.

W momencie gdy zorientowała się że rodzina jednak powinna być razem, narobiła już tyle rabanu, którego zwyczajnie nie sposób odkręcić, bo byłoby głupio. Przyznała to dopiero cioci Marlenie, choć ja od początku doskonale zdawałem sobie sprawę z tego że to właśnie musiało tak wyglądać. Dlatego żeby ułatwić mamie Franka powrót, powiedziałem że wystarczy że pojawi się do świąt i nie będziemy musieli rozstrzygać konsekwencji, poza tym że przeprosi za kłamstwo jakie próbowała mi sprzedać, a do którego przyznała się znacznie później, a jednocześnie da się przeprosić za dwa słowa za dużo, które ja powiedziałem w efekcie tego kłamstwa.