fbpx instagram

Komunikat redakcji

Jak Poznałem Wasze Matki, oraz wasz redaktor, wygraliśmy proces o prawo do publikowania rozmów, nagrań z prywatnych komunikatorów. Przegrywając proces przed Sądem Rejonowym w Gryfinie obiecaliśmy do protokołu rozprawy dalsze publikacje rozmów i nagrań. Dzisiaj wygrywając apelację w tej sprawie prawomocnie przed Sądem Okręgowym w Szczecinie możemy w końcu zrealizować tą obietnicę.

Biorąc pod uwagę że całkowity koszt (tej części) postępowania bierze na siebie skarb państwa, to podatnicy są ostatecznie sponsorami działalności redakcji. Jestem zatem obowiązkiem redakcji wobec czytelników obrona prawa do wolności prasy w każdym rodzaju postępowania – przeciwko dowolnemu przeciwnikowi, wieszczącemu taki czy inny koniec tego bloga. Dzisiaj to nie koniec, a jeżeli chodzi o bloga to jest jego bezapelacyjny sukces.

Wyrokiem z dn. 4 listopada 2022 Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał że publikacja rozmów Sylwii, jakie prowadziła za pośrednictwem portalu Facebook.com na łamach portalu jpwm.pl NIE stanowi żadnego naruszenia prawa. Sąd uniewinnił redaktora naczelnego od zarzutów w tym zakresie, odstąpił od dalszego przesłuchiwania członków redakcji.

Redakcja zapowiada publikację całości akt postępowania, w tym przyznania się Sylwii do autentyczności zamieszczanej tutaj korespondencji – wraz z jej własnoręcznym podpisem.