fbpx instagram

W każdym innym kraju

Kiedy chodziłem po Parku Południowym, siostra wściekła na efekt postępowania napisała że „w każdym innym kraju nie zapłaciłbyś tak niskich alimentów”. Pomyślałem że nie wiadomo jak długo będę w ogóle mógł płacić jakiekolwiek.

Staś dostaje niemal dwa razy tyle co Franek, ale wbrew obiegowej opinii dokumenty sądowe wskazują iż wysokość alimentów tak z Magdą, jak i Sylwią ustalona została w drodze ugody, a zatem porozumienia stron. Magda uważała że choć drugie tyle co w oficjalnych alimentach dogadujemy między sobą, to powinienem dać Sylwii te dwie stówy więcej niż minimum.

Oczywiście, kobiecie która odchodzi ze związku do wioseczki typu Chojna wystarczy powiedzmy kilka „stówaków”, za które będzie rano wstawać, a o które będzie nawet walczyć. Inna kobieta z kolei będzie oczekiwać kilku tysięcy złotych – bez proszenia się, prywatnego przedszkola, wakacji za granicą czy fajnego samochodu. Postanowiliśmy z Pauliną że środki na przejazdy do Szczecina będzie trzeba obecnie inwestować w rodzinę.

Ja mogę oczywiście sobie życzyć żeby moje dzieci żyły w pięknych miejscach i rozwijały się bez ograniczeń finansowych, ale muszę w tym zakresie uwzględniać wolę matek, nawet dla nich krzywdzącą. Jeżeli ktoś dobrowolnie obniża swoje standardy i oczekiwania względem życia, ja nie mogę nic już w tym temacie poradzić. W tym kraju różne kobiety cieszą, że coś dostają taką lub inną pomoc, i to właściwie wszystko w temacie.