fbpx instagram

Więcej nie będzie

Kobiety w ciąży gromadzą zapasy, bo na tym polega ciąża większości ssaków. Kobieta w ciąży ma przekonanie, że jak powie że ciągle jej czegoś za mało, to że dostaną więcej. Tymczasem wysokość alimentów regularnie spada. Podobnie spada również dostępność pomocy przy wychowywaniu dzieci. Im dalej w czas, tym bardziej okazuje się że dla Magdy i Sylwii to „więcej” to już było.

Mówi się że chytry traci dwa razy, a doświadczenia Magdy i Sylwii pokazują że zamiast „więcej” jest dokładnie odwrotnie i jedynym efektem ataku na wyimaginowane więcej jest zawiązanie większej ilości kompromisów z coraz większą liczbą osób do których wyciąga się ręce, w efekcie czego otrzymuje się mniej. Nie w wyniku zerwania cierpliwości jedynie, co znalezienia ściany tego co w ogóle jest możliwe do zaoferowania.

Niemniej jednak jakaś społeczna legenda, a najpewniej zwykłe fałszywe przekonanie o wyższości wynikającej z faktu, że to kobiety noszą dziecko powodują, zatem w ciąży mają prawo walczyć o wszystko jakby to była walka o przetrwanie. Tymczasem dziecko to inwestycja na lata, a nie tylko na okres ciąży przecież.

Kobiety mają złudne przekonanie że w walce o więcej mogą używać dziecka, jako karty przetargową w każdej negocjacji dowolnych oczekiwań. Pęd do zapewnienia przetrwania pcha kobiety w ciąży do stawiania każdej sprawy, każdego słowa i każdej rzeczy na ostrzu noża.

W końcu przekracza się magiczną granicę, po przekroczeniu której nie ma żadnego „więcej”, a w długim okresie dla rodziny jest zdecydowanie „mniej”. Rozstając się przecież Magda, jak i Sylwia zrezygnowały z ogromnej ilości pieniędzy i czasu, jaki należał się naszym dzieciom. Samotna kobieta zawsze będzie miała mniej czasu dla dziecka, a także mniej pieniędzy na jego rozwój.

Może jednak to nasza wspólna cecha, że znacznie później orientujemy się że jesteśmy i zawsze będziemy pewnego rodzaju rodziną, zatem chcemy jak najwięcej póki jeszcze o czymś decydujemy na zasadzie lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu.  Myślimy sobie że lepiej mieć kilka stówek na pewno z jakiegoś źródła aniżeli kilka tysięcy prawdopodobnie.